Lokal biurowy na sprzedaż, 650 m², Katowice, Józefowiec, Modelarska

biuro • na sprzedaż • rynek wtórny • Katowice • Józefowiec • Modelarska

2 390 000  • 650 
3 677 zł za m2

parter • Rok budowy: 1999

 Dodaj do schowka Usuń ze schowka Kontakt


Do sprzedania budynek biurowy w Katowicach w dzielnicy Józefowiec, w sąsiedztwie firmy Bombardier i Fasing - ul. Modelarska 9a.
Atrakcyjna, rozpoznawalna i doskonale skomunikowana lokalizacja.

Przedmiotem sprzedaży jest prawo własności budynku biurowo - usługowego o łącznej powierzchni całkowitej 450,00 m² wraz z garażem o powierzchni 192,34 m². Budynki stanową jeden zorganizowany kompleks z wewnętrznym placem manewrowym posadowiony na działce o powierzchni 463 m².
Budynek biurowo - usługowy trzykondygnacyjny z przylegającym do niego od strony zachodniej budynku garażu w zabudowie zwartej. Wjazd do garażu od ulicy Modelarskiej poprzez przejazd pod budynkiem biurowym i dalej poprzez plac manewrowy.

Nieruchomość zlokalizowana jest w północnej części Katowic na styku dzielnic Józefowie, Koszutka, Wełnowiec z dogodnym dojazdem do ścisłego centrum (około 2,5 km). Bezpośrednie otoczenie stanowią nieruchomości zabudowane budynkami usługowo - produkcyjnymi oraz nieruchomości wielorodzinne z typowa zabudową śródmiejską. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajduje się parking.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Katowic zatwierdzonym uchwałą nr XVI/314/07 z dnia 24.03.2007 przedmiotowa nieruchomość leży w strefie oznaczonej symbolem 21MU - teren zabudowy mieszkaniowej i usługowej.

Budynek wyposażony jest w stepujące media:
Energia elektryczna
Wodociąg
Kanalizacja miejska
Gaz
System alarmowy, monitoring
Infrastruktura teletechniczna (Internet, linia telefoniczna)

Opis zabudowy:
Budynek biurowo - usługowy w niewielkiej części podpiwniczony, trzykondygnacyjny.
Konstrukcja budynku mieszana: szkielet żelbetowy, ściany murowane z cegły ceramicznej na zaprawie cementowo - wapiennej, ze stropami monolitycznymi, gęstożebrowymi.
Dach dwuspadowy konstrukcji drewnianej, kryty papą na lepiku.
Budynek po robotach remontowych i adaptacyjnych ukończonych w roku 1999, sukcesywnie remontowany i odświeżany. W ramach prac wykonano:
- nowe ścianki działowe z płyt kartonowo - gipsowych, na konstrukcji aluminiowej dla nowo zaprojektowanego układu o funkcji biurowej,
- wymianę wszystkich instalacji: elektrycznej, wodno - kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania z grzejnikami konwektorowymi, rurarzem miedzianym, zasilanej z kotła gazowego, teletechniczną. Ponadto zamontowano nową instalację komputerową, p. poż., klimatyzacyjną i oświetlenie awaryjne.
- wymianę stolarki okiennej na PCV, zamontowano drzwi aluminiowe z oszkleniem, drewniane płycinowe z okleiną dębową, dokonano wymiany wszystkich ościeżnic.
- montaż ścianek o konstrukcji aluminiowej z drzwiami i oszkleniem przy wejściu na każdą kondygnację oraz w 3 pomieszczeniach biurowych,
- nowe balustrady z elementów ze stali nierdzewnej z wypełnieniem szklanym,
- drzwi wejściowe do budynku w całości przeszklone, zamykane elektronicznie - fotokomórka,
- posadzki w ciągu komunikacyjnym z wysokogatunkowych płytek gresowych,
- posadzki w pomieszczeniach biurowych kryte wykładziną dywanową,
- remont kapitalny pomieszczeń sanitarnych na każdej kondygnacji, z nowymi okładzinami posadzek i ścian z płytek ceramicznych i montażem nowych muszli i umywalek,
- ściany wszystkich pomieszczeń wykończono gładziami gipsowymi i pomalowano farbami emulsyjnymi, sufity z gładzi gipsowej częściowo kasetonowe podwieszane,
- nowe elewacje: frontowa z płytek ceramicznych na ruszcie aluminiowym z ociepleniem wełną mineralną i centralną częścią o konstrukcji aluminiowej z wypełnieniem szklanym; elewacja tylna z tynku akrylowego na ociepleniu z płyt styropianowych,
- nocne oświetlenie elewacji frontowej,
- utwardzenie wjazdu pod budynkiem biurowym z płyt gresowych i placu manewrowego kostką betonową,
- dwie nowe bramy do budynku (wjazdowa i wejściowa) oraz brama garażowa z elementów aluminiowych rolowanych, otwieranych elektronicznie za pomocą pilota.

Program użytkowy:
Poziom parteru budynku został podzielony na 3 niezależne części. Od strony północnej wejście na klatkę schodową. Część środkowa stanowi przejazd pod budynkiem do placu manewrowego i garażu posadowionego od strony południowej.
Garaż o powierzchni 192,34 m² z wydzielonym pomieszczeniem gospodarczym o powierzchni 18,44 m².
Wnętrze budynku połączone jedną klatką schodową położoną w północnej części budynku, ze schodami betonowymi, wylewanymi, oblicowanymi płytkami ceramicznymi.

Poziom parteru o powierzchni około 45 m²: hall z wejściem na klatkę schodową, recepcja główna, pomieszczenie WC, zejście do piwnicy, w której zorganizowano kotłownię z dwufunkcyjnym piecem gazowym centralnego ogrzewania.

Poziom I piętra o powierzchni 205,47 m²: korytarz oddzielony od klatki schodowej ścianka o konstrukcji aluminiowej z wypełnieniem szklanym i przeszklonymi drzwiami. Dalej zespół 5 niezależnych pomieszczeń o powierzchni użytkowej odpowiednio: 29,17 m², 68,91 m², 24,01 m², 19,41 m², 20,98 m² oraz aneks socjalny i dwa pomieszczenia sanitarne.

Poziom II piętra o powierzchni 201,57 m²: korytarz oddzielony od klatki schodowej ścianka o konstrukcji aluminiowej z wypełnieniem szklanym i przeszklonymi drzwiami. Dalej zespół 5 niezależnych pomieszczeń o powierzchni użytkowej odpowiednio: 20,75 m², 19,45 m², 42,34 m², 29,36 m², 53,26 m² oraz dwa pomieszczenia sanitarne.

Po wykonanej modernizacji i remoncie budynek zyskał miano budynku biurowego o wysokim standardzie i bardzo dobrej funkcjonalności. Parking w bezpośrednim sąsiedztwie budynku oraz garaż, który pomieści kilkanaście samochodów stanowią niezaprzeczalny atut oferowanej nieruchomości.
Układ funkcjonalny umożliwia użytkowanie budynku w całości zarówno przez jednego użytkownika lub wiele podmiotów z możliwością wspólnego korzystania z dostępnych na każdej kondygnacji węzłów sanitarnych.

Komunikacja
Budynek biurowy jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum Katowic oraz pozostałymi miastami Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii poprzez dogodne i szybkie połączenia z najważniejszymi drogami regionalnymi i krajowymi, bliskość nowoczesnych tras szybkiego ruchu takich jak autostrada A4, Drogowa Trasa średnicowa, DK 86, DK 81.
Komunikacja miejska z szeroką gamą połączeń ( autobus, tramwaj, kolej) będzie udogodnieniem dla pracowników i klientów.

Charakterystyka miasta
Katowice są wiodącym ośrodkiem przemysłowo-biznesowym regionu i jednym z najważniejszych w skali kraju, prężnie i dużymi sukcesami działającym w sferze promocji. Odbywają się tu wydarzenia na skalę międzynarodową podkreślające prestiż miasta i regionu takie jak Europejski Kongres Gospodarczy ( wydarzenie cykliczne, Szczyt Klimatyczny ONZ, w 2022 r będą gospodarzem Światowego Forum Miejskiego).
Strategia Rozwoju Miasta podkreśla na równi kierunek gospodarczo-przemysłowy oraz biznesowo-finansowy.
W Katowicach skoncentrowane są instytucje administracji wojewódzkiej, państwowej, metropolitalnej. Liczne ośrodki uniwersyteckie i naukowe, dostępność wykwalifikowanych pracowników, gęsta doskonale funkcjonująca infrastruktura komunikacyjna stanowią bazę oraz siłę napędową rozwijającego się biznesu.

Zapraszamy na prezentację.
Pośrednik odpowiedzialny zawodowo za wykonanie umowy pośrednictwa: Anna Kawka - Sachnik (licencja nr: 15908)


------

Zachęcam do zapoznania się z naszą szeroką ofertą sprzedaży i wynajmu mieszkań, domów, działek i lokali użytkowych dostępną na stronie www.scn.net.pl

Służymy pomocą w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Zapraszamy do współpracy.
Śląskie Centrum Nieruchomości Sp. z o.o. Zaufaj Profesjonalistom.

Numer licencji pośrednika odpowiedzialnego zawodowo za realizację oferty: 15908

Prezentowana oferta ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.Oferta wysłana z systemu BCK Galactica Mieszko.my

Dane kontaktowe

Śląskie Centrum Nieruchomości

Panewnicka 22 40-709 Katowice

tel: +48 602 699 053

Anna Kawka-Sachnik

tel: +48 602 699 053, +48 32 299 62 97

Osoba do kontaktu: Anna Kawka - Sachnik

 Wyślij wiadomość e-mail

  • powierzchnia: 650 m2
  • piętro: parter
  • dojazd: asfaltowy
  • parking: na ulicy
  • rok budowy: 1999
  • numer oferty: SCN-BS-1259
  • data dodania: 18 Styczeń 2020
  • data ostatniej aktualizacji: 18 Styczeń 2020

Dane kontaktowe

Śląskie Centrum Nieruchomości

Panewnicka 22 40-709 Katowice

tel: +48 602 699 053

Anna Kawka-Sachnik

tel: +48 602 699 053, +48 32 299 62 97

Osoba do kontaktu: Anna Kawka - Sachnik

 Wyślij wiadomość e-mail